Garantili İstanbul Beyaz Eşya Servisi Tıkla Ara

Klima 10 dk Sonra Duruyor! Çözümü! Caner Teknik Servis

Klimalar bir çok sebepten ötürü arıza verebilmektedir. Marka fark etmeksizin Klima 10 dk sonra duruyor çözümü için bir kaç değişiklik yapılması gerekmektedir. Kimi teknik bilgi gerektiriyorken kimi ise basit işlemler ile kontrolleri yapabilirsiniz. Caner servis bugüne kadar binlerce klima tamiri işlemlerini gerçekleştirmiş olup en doğru şekilde yapılacak işlemleri makalemizde anlatmaktadır.

Klima çalışma prensibi her ne kadar sizler için karışık gelsede piyasada kullanılan bütün klimalarda tecrübemiz bulunmaktadır. Markası fark etmeksizin tüm klimalarda Klima 10 dk sonra duruyor sorunu ortaya çıkabilmekte ve doğru noktalara müdahale edilmesi gerekmektedir.

Klima Voltaj Sorunu

Klima da voltaj sorunu olduğunda hiç çalışmayacağı anlamına gelmez. Kimi zaman doğru akım gelmesi gerekirken değişebilir ve gerekli voltaj gelmediğinde klima duracaktır. Akımın doğru geldiğini tespit etmeniz gerekmektedir.

Klima Entegre Kartı Arızası

Entegre kartı klimada bir çok işleve yarayan parça olmaktadır. Kimi zaman arıza verdiğinde entegre kartları tamir edilemez ve değiştirilmesi gerekmektedir. Bu kartların değişiminde orijinal olarak yapılması ve arızanın tekrar olmaması için çok önemlidir.

Klima Sensör Arızası

Klima içerisinde olan sensörlerden kaynaklı Klima 10 dk sonra duruyor sorunu ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Sensör doğru iletmediği için cihaz kendini kapatıyor olabilmektedir. Sensör arızası kesinleştiğinde tamir işlemi uygulanamaz yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Klima Filtre Tıkanması

Filtrenin tıkalı olması cihazın doğru hava sirkülasyonunu sağlayamayacağı için çeşitli arızalar ortaya çıkmaktadır. Klima hiç çalışmıyor yada Klima 10 dk sonra duruyor arızasının en temel sebeplerden biri de filtreler olmaktadır.

Klima Gaz Miktarı

Klimaların gaz miktarı çalışma süresini bu denli kısıtlayabilir. Gaz eksik yada gereğinden fazla olduğunda klima kendini korumaya alarak sınırlı çalışma yapmaktadır. Gaz miktarı gerekli cihazlar ile kontrol edilmeli ve dengeli hale getirilmelidir.

Klima Start Rolesi

Klimalarda bulunan Start – stop rolesi zamanla kendiliğinden işlevini kaybederek çalışma prensibini bozabilir. Role bozuk ise yeni role ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Klima Termik Arızası

Klima cihazlarında termik arızası da Klima 10 dk sonra duruyor sorununu ortaya çıkartmaktadır. Klimaların stabil çalışması için klima bakımı yıllık olarak yaptırılması gerekmektedir. Bakım yapılmayan cihazlarda sürekli arızalar ortaya çıkabilmekte ve bu arızalar sizlere masraf çıkartabilmektedir.v

Diğer Servis Bölgeleri

başakşehir bosch servisi
Genel

Başakşehir Bosch Servisi

Başakşehir Bosch Servisi: Ev ve iş yerlerinizde Bosch marka beyaz eşyalarınızla ilgili her türlü sorununuzu çözmek için uzman teknik kadromuzla hizmetinizdeyiz. Bosch Markasına Özel Profesyonel

Halkalı Klima Servisi
Genel

Halkalı Klima Servisi

Kullandığınız klima cihazlarında olabilecek tüm arızalarda deneyimli ekiplerimiz tamir desteği vermektedir. Halkalı Klima Servisi birimlerimiz piyasada olan en iyi fiyatlar ile sizlere kaliteli hizmetler sunmakta

İstanbul Servis Hizmetleri.

Beyaz Eşya Servisi, Kombi Servisi, Klima Servis ve Bakım

bulaşıkmakinesiservis
Servis AraWhatsApp