Garantili İstanbul Beyaz Eşya Servisi Tıkla Ara

Klima Bir Süre Çalıştıktan Sonra Kapanıyor +4 Çözüm

Günümüzde klima kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve servis ihtiyacıda her geçen gün artmaktadır. Klima bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor +4 Çözüm önerisi ile yapılacakları sizler için listeleyeceğiz. Kimi arızalar kendiniz yapabileceğiniz bir kaç işlemler olmasına karşın kimi ise teknik bilgi gerektirmektedir.

Klimanız kısa bir süre çalıştıktan sonra kapanıyorsa ilk yapmanız gereken klimanızı kumanda üzerinden resetlemek olacaktır. Kimi zaman basit problemler olmasından ötürü sadece bu işlemle klimanız eski performansında çalışmaya devam edebilmektedir. Caner servis olarak en iyi fiyatlar ile sizlere çözümler üretiyoruz. Servis desteği almadan da kendi uğraşlarınızla da çözüm sağlanabilmektedir.

Kumanda Üzerinden Resetleme

Markaya göre değişkenlik göstermekte olup klima kumandası üzerinden bir kaç tuşa aynı anda basarak resetleme yapılabilmektedir. Kimi zaman bu işe yarayarak klimanın tekrar normal performansına döndüğü tespit edilmiştir. Klima beyinleri bazı durumlarda kendini korumaya alabilmekte ve klima bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor şikayetleri ortaya çıkmaktadır. İlk olarak kumanda üzerinden resetleme yapmanız gerekmektedir.

Klima Sigortasını Kontrol Edin

Bazı durumlarda yıllarca sorunsuz çalışan klimalar durduk yere şartel attırıyor olabilir. Kaçak akım rolesi devreye girerek şalter kapanmakta yada elektriği anlık olarak kesebilmektedir. Klima bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor sorunu oluştuktan sonra daire içerisindeki sigorta panelini kontrol etmeli ve herhangi bir kesme olup olmadığına bakmalısınız. Herhangi bir problem tespit ettiğinizde bir süre şalteri indirin ardından tekrar açarak bir diğer resetleme seçeneğini yapabilirsiniz.

Klima Manuel Açma Kapama

Yeni takılan klimalarda çoğunlukla karşılaştığımız bir durum ise iç ünitede swic in takılı kalması olmaktadır. Klima iç ünite ön paneli sökerek on-off düğmesini kontrol ediniz. Bu swic takılı kalmış olabilmekte ve elle düzeltilmesi gerekebilmektedir. Şayet bu işlemlerde de düzelme olmadıysa kalifiyeli bir klima tamiri hizmeti almanız gerekmektedir.

Parça Kaynaklı Arıza

Klimanın çalışıp bir süre sonra durması teknik parçalardan kaynaklı olabilmektedir. Kendi yapabileceğiniz işlemlerden sonra hala düzelmediyse Caner servis olarak ekiplerimize ulaşabilir ve destek isteyebilirsiniz. Klima bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor sorunlarında başlıca tenik sorunlar, klima zamanlayıcısı, klima kompresörü, kondenser, termostat gibi parçalar klimanın stabil çalışmasını engellemektedir.

Caner servis olarak klima servis ihtiyacınız olduğunda aynı gün destek verilebilmektedir. İstanbul merkezli çalışan firmamıza 24 saat ulaşabilir ve hemen destek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Diğer Servis Bölgeleri

başakşehir bosch servisi
Genel

Başakşehir Bosch Servisi

Başakşehir Bosch Servisi: Ev ve iş yerlerinizde Bosch marka beyaz eşyalarınızla ilgili her türlü sorununuzu çözmek için uzman teknik kadromuzla hizmetinizdeyiz. Bosch Markasına Özel Profesyonel

Halkalı Klima Servisi
Genel

Halkalı Klima Servisi

Kullandığınız klima cihazlarında olabilecek tüm arızalarda deneyimli ekiplerimiz tamir desteği vermektedir. Halkalı Klima Servisi birimlerimiz piyasada olan en iyi fiyatlar ile sizlere kaliteli hizmetler sunmakta

İstanbul Servis Hizmetleri.

Beyaz Eşya Servisi, Kombi Servisi, Klima Servis ve Bakım

bulaşıkmakinesiservis
Servis AraWhatsApp