Garantili İstanbul Beyaz Eşya Servisi Tıkla Ara

Klima Bakımı

Evlerin ve iş yerlerinin her mevsim vazgeçilmez cihazı olan klimaların bakımı, klimanın hem genel kontrolünün hem de temizliğinin yapılmasına dayalı işlemlerinden oluşmaktadır. Klima bakım işleminde klima temizliğinin yanı sıra klimada oluşan mevcut arızalar ve ilerde oluşturacağı arıza durumları da tespit edilip gereken tamirat işlemleri yapılır. Her mevsim kullanılan klima modelleri daha çok yaz aylarında da kış aylarında da yoğunlukla çalıştırıldıkları için yılda iki kez klima bakım işleminin yaptırılması gerekir. Buna göre klima bakım işlemlerinin 1 defa yaz mevsiminin başlarında 1 defa da kış mevsiminde yapılması gerekir. Bakımı yapılmayan klimalar zamanla işlevini tam yapamaz ve uzun süre kullanımdan sonra tamamen bozulur.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakımı iç ve dış bakım olmak üzere iki türlü yapılmaktadır. Klima bakımı profesyonel ekip ve ekipmanlara sahip deneyimli klima servisi firmaları tarafından titizlikle yapılır. Klima bakımı için ilk önce hizmet alınacak profesyonel klima servisi firmasının klimayı modeline ve markasına göre incelemesi gerekir. Profesyonel klima incelemesinden sonra ilk önce klimanın dışı temizlenir. Klimanın dışı temizlendikten sonra cihazın ısı değiştirgeci yani serpatin temizlenerek kontrol edilir. Klimanın üstü açılarak klimanın soğutucu kısmı temizlenerek akışkan kaçak kontrolü yapılır. Klimada kaçak kontrolü yapıldıktan sonra klimanın içi temizlenir.

Titiz ve detaylı bir temizlikten sonra iletişim hattı, elektronik kart bağlantı soketleri başta olmak üzere ünitede bulunan elektriksel bağlantı noktalarının genel kontrolü yapılarak elektrik sisteminin çalışmalarına bakılır. Elektriksel devrelerin tümü çalışır haldeyken akım kontrolleri gerçekleştirilmesi gerekir ki klimanın elektrik sisteminden kaynaklı arızaları tespit edilebilsen. Kışın ısı yazın da serinlik veren fan ve hareketli tüm parçaların mekanik bağlantıları kontrol edilmelidir. Klimanın sisteminde bulunan boruların da uygun ekipman ve makinelerle temizlenmesi gerekir. Olası toz tıkanmaları profesyonel bir şekilde temizlenmelidir. Klima bakımı yapıldıktan sonra klimanın üs tarafı eskisi gibi takılmalıdır. Yanlış monte edilen klima parçaları klimanın düzgün çalışmasına engel olur. Temizliği ve bakımı profesyonel bir şekilde yapılan klimalar daha verimli ve düzenli olarak aksamadan çalışır.

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Sıcak ve soğuk havaların kurtarıcı cihazı olan klima modelleri ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Klimaların bakımı kullanımlarının aksamaması için oldukça önem taşımaktadır. Klima bakımın senede en az 2 defa yapılması gerekir. Kış aylarında sıcak hava yaz aylarında da serin hava ortama veren klimaların fanlarının bozulmadan sıcak ve soğuk havanın dengelenmesi için klimaların bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Klima bakımı yapılan klimalarda teknik arızaların oluşma oranları daha düşük olmaktadır. Klima modellerinin bakımı model ve markalara göre farklılık göstermektedir. Profesyonel ve deneyimli klima servisi uzman ekipleri klima bakımlarını klima markalarına göre yapmaktadır. Firmamızdan bu konu hakkında dileğiniz ölçüde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diğer Servis Bölgeleri

başakşehir bosch servisi
Genel

Başakşehir Bosch Servisi

Başakşehir Bosch Servisi: Ev ve iş yerlerinizde Bosch marka beyaz eşyalarınızla ilgili her türlü sorununuzu çözmek için uzman teknik kadromuzla hizmetinizdeyiz. Bosch Markasına Özel Profesyonel

Halkalı Klima Servisi
Genel

Halkalı Klima Servisi

Kullandığınız klima cihazlarında olabilecek tüm arızalarda deneyimli ekiplerimiz tamir desteği vermektedir. Halkalı Klima Servisi birimlerimiz piyasada olan en iyi fiyatlar ile sizlere kaliteli hizmetler sunmakta

İstanbul Servis Hizmetleri.

Beyaz Eşya Servisi, Kombi Servisi, Klima Servis ve Bakım

bulaşıkmakinesiservis
Servis AraWhatsApp