Garantili İstanbul Beyaz Eşya Servisi Tıkla Ara

Klima Montaj

Yılın dört mevsimi ev, iş yerleri, ofis, kurum ve kuruluşlarda tercih edilen yaz aylarında serinleten kış aylarında ısıtan klima modelleri oldukça sık kullanılmaktadır. Klimaların uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için klima montaj işleminin doğru bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Klima servisleri tarafından yapılacak olan klima montaj hizmeti son derece dikkat edilmesi ve titiz davranılması gerekilen bir işlemdir. Çünkü klima modelleri farklılık gösterdiğinden dolayı klimaların montajı esnasında yapılması gerekenler ve alınan ölçüm değerleri klima modellerine göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden klima modelinin özellikle satın aldığınız markanın uyarıları ve önerilerini dikkate alınarak klima montaj işlemi işinde uzman, deneyimli ve profesyonel bir tekniker tarafından yapılmalıdır.

Klima İç Montaj İşlemi Nasıl Yapılır?

Klima montaj işlemi 2 farklı aşama halinde yapılmaktadır. Bu aşamalar iç ünitenin montajı ve dış ünitenin montajı olmak üzere 2 farklı şekilde yapılmaktadır. Öncelikle klimanın takılacağı yerin belirlenmesi gerekir. Sonra duvara iç ünitenin yerleştirilebileceği montaj deliklerini tam konumlandırma bilmek için işaretleme yapılmalıdır. İşaretleme işlemini ölçerek sağ, sol kısmında ve üstünde bir miktar pay bırakmaya özen gösterilerek yapılması gerekir. İşaretleme yapıldıktan sonra montaj plaketini uygun büyüklükte olan vida ve dübelle duvara doğru bir şekilde sabitlemek gerekir. Uygun büyüklükte olan vida ve dübelle duvara sabitleme yapıldıktan sonra klima içindeki havanın neminden dolayı ortaya çıkacak suyun dışarı gönderilebilmesini sağlamak amacıyla montaj plaketi 3° eğimde olacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Tüm bu işlemlerle birlikte plaketin duvara tam temas etmesini sağlamanız gerekir.

Klima montaj işlemi duvara tam temas etmeden yapılırsa klima çalışırken titreşim ve su akıtma gibi problemlere yol açabilmektedir. Klima üniteleri arasındaki bağlantıları sağlamak için bakır boru, elektrik kablosunun ve drenaj hortumunun geçebileceği bir delik açılması gerekir. Açılan bu delikten drenaj hortumunun, bakır borunun ve elektrik kablosunun geçirilmesi gerekir. Kablo borularının bağlantısını gerçekleştirmek amacıyla iç ünitenin sağ-sol yanlarından ya da alt kısmından kes çıkart özellikli bir delik açılması gerekir. Tüm bunları yaptıktan sonra suyun daha kolay ve rahat akması için drenaj hortumunun aşağıya eğimli olacak şekilde ayarlanması gerekir.

Klima İç Montaj İşlemi Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Klima iç montaj işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus klimanın yakınlarında ısı üreten herhangi bir eşya olmamasıdır. Fırın, ocak ve kalorifer peteklerine yakın klima montaj kurulumu yapılmamalıdır. Klima iç ünite montajını hava akışı olan bir yere yapılması gerekir. Klima montajında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da iç ünitenin bir zemin üzerine düz bir şekilde monte edilmesidir. Düz bir zemine monte edilmeyen klima su akıtma ve gürültülü çalışma gibi problemlere yol açmaktadır. Klimalardan en iyi verimin alınabilmesi için klimaların kapı ve pencerelerden uzak yere monte edilmesi gerekir. Bu konu hakkında detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Diğer Servis Bölgeleri

başakşehir bosch servisi
Genel

Başakşehir Bosch Servisi

Başakşehir Bosch Servisi: Ev ve iş yerlerinizde Bosch marka beyaz eşyalarınızla ilgili her türlü sorununuzu çözmek için uzman teknik kadromuzla hizmetinizdeyiz. Bosch Markasına Özel Profesyonel

Halkalı Klima Servisi
Genel

Halkalı Klima Servisi

Kullandığınız klima cihazlarında olabilecek tüm arızalarda deneyimli ekiplerimiz tamir desteği vermektedir. Halkalı Klima Servisi birimlerimiz piyasada olan en iyi fiyatlar ile sizlere kaliteli hizmetler sunmakta

İstanbul Servis Hizmetleri.

Beyaz Eşya Servisi, Kombi Servisi, Klima Servis ve Bakım

bulaşıkmakinesiservis
Servis AraWhatsApp