Garantili İstanbul Beyaz Eşya Servisi Tıkla Ara

Klima Su Akıtıyor & Su Damlatan Klima Caner Servis

Klima Su Akıtıyor

Klima, sıcak havalarda iç mekanları serinletmek ve konforlu bir ortam sağlamak için yaygın olarak kullanılan bir cihazdır. Ancak bazen klimanız su akıtabilir ve bu durum rahatsızlık yaratabilir. Klima su aktırmaya başladığında, birkaç farklı nedeni olabilir ve bu genellikle arızalı parçalarla ilişkilidir. Deneyimli ekipler tarafından klima su akıtıyor sorunları oldukça kısa sürede tamir işlemleri yapılabilmektedir.

Klima özellikle yazın hemen her gün kullandığımız ve daha keyifli vakit geçirmemizi sağlayan ürünler olmaktadır. Klima servisi olarak kaliteli ekipleri ile İstanbul genelinde tamir yaptırmak istediğinizde sizlere kısa sürede ulaşarak hemen hizmet veriyoruz. Klimada yaşadığınız olabilecek tüm problemlerde kaliteli hizmetler alarak cihazlarınızın %100 verimli hale getirebilirsiniz.

Klima Su Damlatıyor

Her marka klima da çeşitli arızalar ortaya çıkabilmektedir. Çoğunluk klima arızaları kullanıma bağlı olarak parçaların eskimesinden oluşmaktadır. Bu güne kadar binlerce klima tamiri yapılan firmamızda deneyimli olan birimlerimiz hemen hizmet veriyoruz. İstanbul klima servisi olarak her marka cihaza doğru müdahale yapabilir ve arızaları kökünden çözümlüyoruz.

Klima su damlatıyor gibi sorunlar ile karşılaştığınızda sadece deneyimli ekipler tarafından hizmet almanız gerekmektedir. Hızlı ve güvenilir kişiler tarafından klimalarınız için servis desteği alabilir ve su damlamasının kesin çözümü yapılabilmektedir. Caner servis her marka klima cihazlarınızda İstanbul genelinde tamir, bakım ve onarım işlemleri yapılmaktadır.

Klima Su Damlatıyor

Klima Neden Su Akıtır?

Klima su aktarmasının birkaç nedeni vardır. İşte en yaygın nedenler:

1. Kondenzasyon Süreci

Klimanızın iç ünitesi, havadaki nemi almak için soğutma işlemi gerçekleştirir. Bu süreçte, klima iç ünitesinde bir kondenzasyon süreci meydana gelir ve bu suyun bir şekilde tahliye edilmesi gerekir. Normal şartlarda, su bir drenaj hattı veya drenaj kabı aracılığıyla tahliye edilir. Ancak, bu tahliye sistemi tıkanmış veya hasar görmüşse, klima su akıtabilir.

2. Tıkanmış Drenaj Hattı

Klimanın iç ünitesinin arkasında bulunan drenaj hattı, kondenser oluşan suyun tahliye edildiği borudur. Bu hat zamanla toz, kir, küf veya diğer yabancı maddelerle tıkanabilir. Tıkanıklık, suyun birikmesine ve klimanın su akıtmasına neden olabilir.

3. Drenaj Kabının Taşması

Bazı klimalar, iç ünitelerinde suyu toplamak için bir drenaj kabı kullanır. Bu kabın normalden daha fazla su biriktirmesi durumunda taşması mümkündür. Genellikle, drenaj kabının taşması, drenaj hattının tıkanması veya kabın hasar görmesiyle ilişkilidir.

4. Arızalı Parçalar

Klimanın su akıtmasının bir diğer olası nedeni ise arızalı parçalardır. Örneğin, iç ünitede bulunan soğutma bobini hasar gördüğünde veya drenaj pompası arızalandığında su sızabilir. Ayrıca, drenaj kabının içindeki yüzer anahtar veya drenaj pompası sensörü de arızalanabilir ve su akıtmasına neden olabilir.

Diğer Servis Bölgeleri

başakşehir bosch servisi
Genel

Başakşehir Bosch Servisi

Başakşehir Bosch Servisi: Ev ve iş yerlerinizde Bosch marka beyaz eşyalarınızla ilgili her türlü sorununuzu çözmek için uzman teknik kadromuzla hizmetinizdeyiz. Bosch Markasına Özel Profesyonel

Halkalı Klima Servisi
Genel

Halkalı Klima Servisi

Kullandığınız klima cihazlarında olabilecek tüm arızalarda deneyimli ekiplerimiz tamir desteği vermektedir. Halkalı Klima Servisi birimlerimiz piyasada olan en iyi fiyatlar ile sizlere kaliteli hizmetler sunmakta

İstanbul Servis Hizmetleri.

Beyaz Eşya Servisi, Kombi Servisi, Klima Servis ve Bakım

bulaşıkmakinesiservis
Servis AraWhatsApp